Upplevelser

Swimrun

  • 1:a ÖtillÖ Swimrun World Championship, Seger damklass samt banrekord dam, 2016 samt 2017
  • 1:a,ÖtillÖ World Series Engadin, Schweiz. Seger 2017, Overall seger & banrekord 2016, Seger 2015
  • 1:a, ÖtillÖ World Series Utö, Stockholm, 2017, 2016, 2015
  • 1:a Breca Swimrun Coniston, Lake District, Overall Seger 2017
  • 1:a SwimrunMan, Gorges du Verdon, Overall seger 2017
  • 1:a Höga Kusten Swimrun, Örnsköldsvik, 2017, 2015
  • 1:a LostWater Race, Stockholm, Overall seger 2017
  • 1:a Rockman Swimrun, Norge, 2016
  • 1:a Costa Brava Swimrun, Spanien, 2016
  • 1:a Koster Swimrun, Koster, 2016
  • 1:a, Ångaloppet, Ånga, 2013

1upplevelser  1upplevelser

Multisport

  • 1:a, Öppna Europeiska Mästerskapen – Haglöfs Åre Extreme Challenge,  solo, Åre, 2016
  • 1:a, Sprint SM, duo, Göteborg, 2015
  • 2:a, Öppna Europeiska Mästerskapen – Haglöfs Åre Extreme Challenge,  solo, Åre, 2015
  • 1:a, Wengan Outdoor Quest, lag, Kina, 2017
  • 1:a, Isaberg Extreme, solo, Isaberg, 2015
  • 2:a, Baisse Outdoor Quest, Kina, 2013, 3 dagars etapplopp,
  • 1:a, SM, Karlstad, 2011
  • 1:a, Sabah Adventure Race, Borneo, 2010, 3 dagars etapplopp
  • 2:a, Haglöfs Åre Extreme Challenge, Åre, 2011,  2013
  • 2:a, Flinta & Vestling Invitational, Falun, 2013
  • 1:a, AIM Challenge, Sälen, 2012
  • 1:a, Svenska Cupen, Omberg, 2012
  • Totalseger Svenska Cupen, 2012
  • 1:a, Svenska Cupen, Kristinehamn, 2011
  • Abu Dhabi Adventure Challene, Förenade Arabemiraten, 2010, 5 dygns etapplopp
  • 1:a, Kolmården Adventure Race, Norrköping, 2009

 abu Sv Cupen abu3

Adventure Racing

Medlem i FJS 2010-2013. Rankade som 4:e bästa lag i AR World Series säsongen 2012/13.

  •  6:a, VM Adventure Racing Tasmanien, 2011, 6 dygn
  •  7:a, VM Adventure Racing Frankrike 2012, 6 dygn
  • 2:a, Explore Sweden Monster, Lofoten-Piteå, 2010, 5 dygn
  • 3:a, The Alpine Expedition Adventure Race, Schweiz, 2012, 3 dygn
  • 4:a, Huairasinchi AR World Series, Ecuador, 2011, 4 dygn
  • 1:a, Le Grand Tour, Norrköping, 2012, 24h
  • 1:a, Kong Vinter Adventure Race, Danmark, 2012, 24h
  • 1:a, Le Grand Tour, Karlstad, 2011, 24h
  • 2:a, Czech Adventure Race, Tjeckien, 2009, 3 dygn
  • 2:a, C2 Oslo, Norge, 2009, 24h
  • 3:a, Le Grand Tour – Öppna Nordiska Mästerskapen, Karlstad, 2009, 3 dygn

fjslag2 fjslag fjslag1

Trailrun/Sky running

  • 7:a, VM Trailrun – IAU World Trail Challenge Serre Chevalier, Frankrike, 2009
  • 1:a, Everest Ultra, Himalaya, 2012
  • 1:a, Stranda Fjord Trail Race, Norge, 2015
  • 1:a, Tjurruset, Stockholm, 2013
  • 1:a, Vildsvinet, Stockholm, 2015
  • 2:a, Sky Race Des Ecrins, Frankrike, 2012
  • 1:a Rudan Night Trail, Stockholm 2014
  • 1:a, Icebug Killer Hill Run, Falun, 2013
  • 3:a, Stockholms Brantaste. Löpning, Solo, 2013
  • 1:a Kärruset, Stockholm, 2015
  • 1:a Kullamannen – The Dark Side och Svarta Banan, Mölle, 2015
  • 1:a, Björkliden Arctic Mountain Marathon 70km, Björkliden, 2010
  • 1:a, Icebu24, Hemavan, 2010
  • 1:a Icebug24, Hemavan, 2009
  • 2:a, Lowe Alpin Mountain Marathon, Skottland, 2010
  • 1:a, Ryfjället Upp, Hemavan, 2009
  • 1:a, Ursvik Ultra, Stockholm, 2009
  • 1:a Golden Gate Bridge Vista, USA, 2015

 vm5 håec ryfjället upp

Kajak

  • 1:a, Dalslands Kanotmaraton K1D (öppen klass), Bengtsfors, 2012
  • 2:a, Femöreracet, Svenska Surfskicupen, Oxelösund, 2013
  • 2:a, Vågryttaren, Svenska Surfskicupen, Göteborg, 2013

omma1 abu kar1

Längdskidor

  • 24:a, Vasaloppet 5h 21min, 2013
  • 5:a, Svalbard Ski Marathon, Longyearbyen, 2009

 svalbard


 374073_10150768696107445_656212444_9722363_1781230029_n 6070292005_356d28f7c2_b abu4 czech icebug Smguld abu2   race

bamm2 lgt1 explore